Balık Etinin Faydaları – Hangi Balık Ne Zaman Yenir?

Balık Etinin Faydaları – Hangi Balık Ne Zaman Yenir?

Balık yemenin faydaları nelerdir?

Balık yemenin faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Aslında baktığımızda denizden çıkan pek çok deniz canlısı şifa deposu olabilmektedir. Balığın yeri de baş köşedir. Kalp krizine karşı korur. Kalp rahatsızlığı olanlar ve şeker hastaları için çok faydalı etkileri bulunur. Balığın sadece kendisi değil kılçığı bile faydalı. Kemik yapısına faydalar var. Kemik erimesi sorunu yaşayanlar için önerilmektedir. Balığın etinde fazla yağ olmaz. Bu nedenle çok kilo alırım diye bir korkuya kapılmak anlamsız. Rahatça balık yiyebilirsiniz. Kilo almanızın aksine diyetler bile balığı bol bol yiyin. Hem faydalarının yanında fit görünüm için de yardımcı olacaktır.

Balık özellikle kışın müthiş bir şifa kaynağı. En iyisi balığı yerken ızgarada hazırlayıp yemeniz. Kızartma sırasında hem besin değeri etkileniyor hem de yağlar insan sağlığı için tehlikeli bir hal alıyor .Buna dikkat edin balığını faydaları azalmasın. Fosfor deyince akla balık gelir. Bunun dışında pek çok faydalı tuz ve vitamin balıkta bulunanlar arasındadır. Çocukların balık yemesi gelişimleri için katkıda bulunur. Balık enerjik hissetmenizi ve güçlü olmanızı sağlar.Balığın kan yapıcı özelliği olduğunu da bilmekte fayda var. İçerisinde bolca demir bulunur.

Balık yemenin faydaları derken cilde ve saçlara da çok faydalı etkileri olduğunu söylersek hiç şaşırmayın. Cilt rengini daha estetik gösterir. Saçların daha canlı ve güçlü olmasını sağlar.

Balık etinin faydaları nelerdir? Hangi balık ne zaman yenir? Özellikle yaz aylarında hangi balık türleri yenmelidir? Yazın hangi balıklar yenmeli?

Yazın Hangi Balıklar Yenir?

Havalar sıcakken hangi balık yenir? Yazın hangi balığı yemeliyim diyenler bu yazı tam size göre. Yazın balık yenir mi? Yazın hangi balıklar yenir? Yaz ayları için ay ay balık takvimini sizler için hazırladık. Yazın hangi balıklar lezzetli olur? Yazın hangi balıklar ucuz olur sorularının ve cevaplarını da yazdık.

Nisan Ayında Hangi balıklar Yenir? Nisan Ayında Hangi Balıklar Ucuz Olur?

Nisan ayı deyince akla hemen kalkan balığı gelir. Çok miktarda bulunur. Bunun yanında levrek balığını da bulabilirsiniz. Merak etmeyin kefal ve barbunyada isteyenler için mevcut olacak. Son seçeneğe mezgiti ekleyelim.

Mayıs Ayında Hangi Balıklar Yenir? Mayıs Ayında Hangi Balıklar Ucuz Olur?

Mayıs ile birlikte sıcaklar iyiden iyiye kendini göstermeye başlar. Balık severler için balık pazarları şenlenir. Mayıs ayında Barbunya ve kefal iyi gider. Hangi balığın yağlı olduğu hangisinin yağının azaldığı mevsimine göre lezzetini de etkiler. Buna dikkat etmek lazım. Mayıs ayında levrek listede olan bir diğer lezzetli balık.

Haziran Ayında Hangi Balıklar Yenir? Haziran Ayında Hangi Balıklar Ucuz Olur?

Haziran ayı birazcık durgun geçer balık konusunda. yine balık bulabilirsiniz fakat fiyatları epey yüksel olur. Yumurta bırakma dönemiyle alakalı ve suyun ısınmasıyla alakalı nedenler vardır. Haziran ayı ucuz balık bulmak zor olur.

Temmuz Ayında Hangi Balıklar Yenir? Temmuz Ayında Hangi Balıklar Ucuz Olur?

Temmuz deyince sardalya sizi karşılar. 3 ay boyunca afiyetle yiyebilirsiniz. Tadı çok güzel olur bu dönemde. Barbunya yine çok güzel gider fakat Temmuz ayında kefali pek tavsiye etmiyoruz. Tadı pek iyi olmayabiliyor. İstavrit severler bol bol bulacaksınız Temmuz’da.

Ağustos Ayında Hangi Balıklar Yenir? Ağustos Ayında Hangi Balıklar Ucuz Olur?

Ağustos ayının balıkları deyince çingene palamutuyla başlamak lazım. Sezonu gelmiştir ve vitrine çıkar. Sardalya Ağustos’ta tam kendini bulur. Tadına doyamazsınız. Kefale yine pek yanaşmayın ama izmarit sofraya girecek kıvama gelmiştir. Hem ucuz hemde lezzeti iyidir bu dönemde.

Eylül Ayında Hangi Balıklar Yenir? Eylül Ayında Hangi Balıklar Ucuz Olur?

Eylül de sardalya yine tadından bir şey kaybetmez. Bol bol yiyebilirsiniz. Palamut Eylül’de tam sofralara layık olur. Kılıç balığı sevenler hiç durmayın Eylül sizin için de oldukça uygun bir ay. Kılıç bu dönem çok güzel gider.

Share this post

Post Comment