Öğrenciler İçin Zihin Açıcı Besinler Neler? Tüketmelisiniz!

Öğrenciler İçin Zihin Açıcı Besinler Neler? Tüketmelisiniz!

Öğrencileri için zihin açıcı besinler nelerdir? Öğrenciler için zihin açıcı yiyecekler nelerdir sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. Zihin açıcı gıdalar. Zihin açıcı meyveler nelerdir?

Öğrenciler için oldukça önemli bir konudur. Genellikle sınav zamanlarında akıllara gelir. Zihin açıklığı sağlayacak besinler tüketmeye dikkat etmek gerekir. Peki bunlar hangi besinlerdir? Hangi besinler zihin açar? İlk akla gelen ve en önemli besinlerin başında balık gelir. Balık omega 3 kaynağıdır. Oldukça faydalı bir besindir. Genelde öğrenciler pek balık yemezler. Maddi nedenlerden olabileceği gibi yemek kültürüyle alakalı nedenlerden de olabilmektedir. Hazır yemekler daha pratik gelebilmektedir. Fakat sağlıklı değildir bu tarz beslenme. Ayda bir belkide 2 kez dahi olsa balık yiyin. İmkanı olanlar haftada bir kez balık tüketin.

Diğer bir omega 3 deposu cevizdir. Sabahları ceviz yiyin. Kırmızı et yemeye dikkat gösterin. Pek çok şeye para harcanabilmektedir. Fakat sağlıklı beslenme denildiğinde öğrenciler bu durumu çok önemsememektedir. Elbette bizim ülkemizde bir üniversite öğrencisi her hafta balık ve et yiyemeyebilir. Fakat bazı eğlencelerden feragat ederek arada bir kendinizi ödüllendirebilirsiniz. (Öğrenciler için zihin açıcı bitkiler)

Son olarak toparlayalım. Sabah 2-3 ceviz yiyin. Haftada bir ya da 2 haftada bir balık yiyin. İmkanınız yoksa gidip varsa denizden yoksa dereden tutup yiyebilirsiniz. Bu eğlenceli olacaktır. Kırmızı et tüketimine önem verin. Hazır yemekler yerine ev yemekleri yiyin. Kuru meyveler de iyi gelecek enerji verecektir. (Öğrencilerin zihin haritaları)

Öğrencilerin nasıl beslenmesi gerektiğine dair kısa yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

Share this post

Post Comment