Su İçmenin Faydaları Nelerdir? İçmeden Geçmeyin!

Su İçmenin Faydaları Nelerdir? İçmeden Geçmeyin!

Su içmenin faydaları nelerdir? Su içmeden bir insanın yaşayamıyor olması bile kendi başına her şeyi anlatıyor aslında. Su yaşam kaynağıdır. Doğal olarak suyun sağlık için faydaları etkileri de su götürmez şeylerdir. Bazıları bol su içme alışkanlığına sahiptir. Bazıları ise aklına gelmedikçe kolay kolay su içmezler. Doğru düzgün susamıyorum hiç aklıma gelmiyor diyenler de vardır.

Bu yazı ile suyun önemine ve faydalı özelliklerine dikkat çekmeye çalışacağız.

Suyun faydaları nelerdir? Sıcak suyun faydaları nelerdir? Suyun yararları nelerdir? Su içmenin faydaları ve önemi. Suyun sağlığımız açısından faydaları.

Su taşıdığı oksijen ile hücrelere hayat verir. Vücudumuzun ısısını ayarlar. Böbrekler su olmadan zararlı maddelerden arınamazdı. Cilt güzelliği için kozmetik ürünlerine çantalar dolusu paralar harcanıyor. Sağlıklı bir insanın içmesi gerektiği kadar su içenlerin ciltleri müthiş canlı ve güzel olur. Su faydalı mineralleri de barındırır. Düzenli su içtiğimizde yazın sıcaktan kışın soğuktan koruyucu özellik gösterir. Kana etki eder ve tansiyon rahatsızlıkları riskini azaltır. Su gerçek anlamıyla hayattır. Gözle görülen ve görülemeyen etkileri ile su eşsiz yaşam kaynağımızdır.

Su içmenin faydaları ve zararları nelerdir? Su içmek zayıflatır mı? Suyun zararları nelerdir? Aşırı derecede su içmek doğru değildir. O vakit böbrek çalışması zora girebilir. Fakat günde 2 buçuk-3 litre içebilirsiniz. Bundan hiç bir zarar gelmez. Yaz ayları geldiğinde elinizden su şişesini düşürmeyin. Kendinizi buna alıştırın. Hele hele spor yaparken asla suyu elinizden düşürmeyin. Su kaybını hemen telafi edin. Suda kalori yoktur. Zayıflamaya yardımcı olur. Yeterli ve dengeli beslenin bunun yanında diyetinizi uygulayın. Bu esnada su tek başına zayıflatmaz fakat oldukça yardımcı olur kilo vermenize. Bol bol su için. Sağlıklı yaşayın.

Share this post

Post Comment